"VIU COM SI HAGUESSIS DE MORIR DEMÀ, APRÈN COM SI HAGUESSIS DE VIURE PER SEMPRE" Gandhi.

10 d’oct. 2016

ANIVERSAR 9 ANYS! REPARTIMENT NÚMEROS "THE OTHER READERS"

Aquest any no he pogut dedicar tant temps a fer-vos visites, a comentar els vostres posts, o a publicar al bloc, però això no vol dir que em rendeixi. No, no! Sóc una blogger! i si he arribat tant lluny, no he d'aturar-me pas ara, no? Doncs vaig cap al desè any amb tanta o més il·lusió que quan vaig començar.
M'agraden els aniversaris i, com ja us he dit molts, cops m'agrada que em regalin coses però també regalar. Avui us regalaré il·lusió i expectatives per tota la setmana, perquè farem el repartiment de números avui i el sorteig es farà el divendres. Què us sembla? Més que res perquè tingueu temps de repassar-ho i dir-me si m'he equivocat en alguna cosa, hehe.
Afegeixo aquestes dues fotos que van arribar a última hora.... aixxxx!! Neus G. i XeXu.



Som-hi doncs! Els números queden repartits així entre els participants:
Primera foto/recomanació enviada participa en el sorteig de dos llibres:  
De moment tot va d'Andreu Martín.
Apropiació indeguda de Lena Andersson.

Xavier C. 01,02,03,04,05,06,07. 
Núria G. 08,09,10,11,12,13,14. 
Laura T. 15,16,17,18,19,20,21.
Creativity. 22,23,24,25,26,27,28.
Mireia R. 29,30,31,32,33,34,35.
Neus G. 36,37,38,39,40,41,42.
Ousmane. 43,44,45,46,47,48,49.
McAbeu. 50,51,52,53,54,55,56.
Bruixeta. 57,58,59,60,61,62,63.
Isabel R. 64,65,66,67,68,69,70.
Eloi G. 71,72,73,74,75,76.
Garbí. 77,78,79,80,81,82.
XeXu. 83,84,85,86,87,88.
Roselles. 89,90,91,92,93,94.
Ferran B. 95,96,97,98,99,00.     
Els deu primers participants tenen un número més, perquè quedi quadrat i per matiners.

Segona foto/recomanació enviada participa en el sorteig d'un lot d'Oli Verge Estra de l'Olier, i el llibre La Reina de Diamants de Llibres del Delicte.

Xavier C. 81,82,83,84,85,86,87,88,89,90. Laura T. 91,92,93,94,95,96,97,98,99,00.
Creativity. 01,02,03,04,05,06,07,08,09,10.
Mireia R. 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20.
Ousmane. 21,22,23,24,25,26,27,28,29,30.
Bruixeta. 31,32,33,34,35,36,37,38,39,40.
Isabel R. 41,42,43,44,45,46,47,48,49,50.
Eloi G. 51,52,53,54,55,56,57,58,59,60.
Garbí. 61,62,63,64,65,66,67,68,69,70.
XeXu. 71,72,73,74,75,76,77,78,79,80.
Deu números per cada participant.




El premi addicional.
(independent de l'altra part del joc): Fotos amb el vostre Click i el llibre QUADERNS (Llibres del delicte) participen en una capsa La Vida es Bella.

Xavier C. 00,99,98,97,96,95,94.
Núria G. 93,92,91,90,89,88,87.
Laura T. 86,85,84,83,82,81,80.
Creativity. 79,78,77,76,75,74,73.
Mireia R. 72,71,70,69,68,67,66.
Neus G. 65,64,63,62,61,60,59.
Ousmane. 58,57,56,55,54,53,52.
McAbeu. 51,50,49,48,47,46,45, 02, 01.
Bruixeta. 44,43,42,41,40,39,38.
Isabel R. 37,36,35,34,33,32,31.
Eloi G. 30,29,28,27,26,25,24.
Garbí. 23,22,21,20,19,18,17.
XeXu. 16,15,14,13,12,11,10.
Bea. 09,08,07,06,05,04,03.
Toquen set números per cada participant i en sobraven dos que els he donat al McAbeu com a reconeixement per la feina que fa amb les composicions, els minillibres que llegeixen els mini àlter egos i els enigmes que ens ha posat per jugar amb ells.
La idea és que no hi hagi ningú que pugui guanyar més d'un premi, així queda més repartit. O sigui que no hauríeu de tenir números repetits d'un premi a l'altre. 
Que cadascú repassi que no me l'hagi deixat i els seus números, perquè quan acabo el repartiment tinc els ulls que em fan espurnetes i ja no sé el que veig.  
Els guanyadors sortiran de les dues últimes xifres del número del sorteig normal de l'ONCE d'aquest divendres 14 d'Octubre.

MOLTÍSSIMES GRÀCIES PER HAVER TORNAT A JUGAR AMB MI
i per visitar-me, per comentar-me, per passejar silenciosament per aquí...
MOLTA SORT A TOTS!!! 


9 comentaris:

XeXu ha dit...

Per molts anys! I tant que espero que segueixis, et semblarà que no has estat tant per aquí, però déu n'hi do. A més, si no hi ets més és per un bon motiu. Espero compartir amb tu encara molts anys més i moltes lectures. I a veure si hi ha sort en el sorteig, gràcies per acceptar la meva darrera foto!

Salvador Macip ha dit...

És clar que no, aquí no es rendeix ningú! ;) Per molts anys i a continuar fent bona feina. I bona sort pel qeui s'emporti la Reina amb oli! :)

Neus Gili ha dit...

Dir com el XeXu, moltes gràcies Ramona per acceptar la meva última foto i desitjo que aquest blog pugui celebrar molts i molts aniversaris per poder compartir moltes lectures junts. Molta sort a tots/es, i com no, MOLTES FELICITATS!!!

Isabel R. ha dit...

Per molts anysss i segueix fent-nos gaudir d'aquest bloc !!!!

McAbeu ha dit...

Moltes felicitats pels nou anys i per les ganes de continuar complint-ne més. (Encara que sigui a un altre ritme, un mal que, qui més qui menys, ens ataca a tots). :-))

Gràcies per regalar-me els dos números sobrants, encara que no sé si me'ls mereixo que al final només t'he enviat dues fotos.
Per cert, parlant de números pel sorteig, jo si que en tinc alguns de repetits, el 50 i el 51 es repeteixen en les dues categories en que participo.

joan gasull ha dit...

felicitats Ramona, esperem veure't molt de temps per aquest espai i fent-nos jugar de tant en tant. Una abraçada.

jomateixa ha dit...

Moltes gràcies a tots!!!!
En quant als números repetits, crec que només en tens tu dos i la bruixeta també. Canviar-ho tot seria anar contra el destí, així que... "Que la suerte os acompañe"

sa lluna ha dit...

Felicitats per aquests nou anys, ja es va fent grandet. ;)

I sort per a tothom, m'he divertit molt amb les vostres fotos.

Aferradetes!! ✿

Bruixeta ha dit...

I altres nou anys que volem seguir passant per aquí! Moltes felicitats, nina!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...